Reference

Napsali o nás

Postavte komín ze dvou krabic

ALMEVA FLEXBOX je skladná varianta flexibilního spalinového systému. Společně s komínovými pakety ALMEVA FLEX tvoří krabicové řešení pro vložkování komínů.

Reportáž Almeva

Podívejte se na reportáž, ve které Vám obchodní ředitel Pavel Ulrich představí jaké produktové novinky jsme uvedli na trh na přelomu roku 2020/21.

Jednatel společnosti Pavel Mareček pak doplní, co se v Almevě chystá, i proč jsme na poli odvodu spalin tak úspěšní.

Takto NE – 7. část – Na pomoc praxi

Podívejte se na další montážní chyby, kdy je společnou charakteristikou, že přestože nejsou zřejmé na první pohled, po nějakém čase se negativně projeví. Všechny uvedené příklady jsou z reálné praxe.

Novinky v sortimentu plastových systémů odkouření ALMEVA

ALMEVA přichází na trh s novými komínovými komponenty a dalšími vychytávkami. Po více než dvaceti pěti letech neustálého vývoje se firma rozhodla pro zásadní změnu v barvě svých plastových systémů odkouření. Přechází na kompletně černý sortiment jednovrstvých pevných i ohebných plastových systémů.

Ventilátor pro moderní druh krbů

Společnost Almeva East Europe s.r.o., výrobce kompletního spektra komínových systémů a distributor dánského výrobce spalinových ventilátorů Exodraft, nyní představuje novinku: koncentrický spalinový ventilátor pro plynové krby.

Školení Komínové systémy Almeva

Bez celoživotního vzdělávání se neobejde nikdo, kdo si chce udržet úroveň znalostí odpovídající aktuálním požadavkům. Z tohoto důvodu společnost Almeva pravidelně své zákazníky školí.. Postřehy ze školení shrnul Ing. Josef Hodboď ve svém článku.

Novinky v sortimentu nerezových spalinových systémů ALMEVA

Společnost ALMEVA rozšířila stávající produktové portfolio dvousložkového sytému DW25 o paty nástavce, centrické a excentrické redukce. Změnila obchodní název u silnostěnné ocelové kouřoviny z KH na ORM. Doplnila nové těsnění a hlavně zavedla nový koncentrický nerezový komínový systém s označením DK.

Novinky v sortimentu nerezových spalinových systémů ALMEVA

Společnost Almeva neustále razí trend nabízet v oboru spalinových systémů co nejširší produktové portfolio.
Svůj nerezový sortiment společnost letos rozšířila o koncentrický nerezový sytém DK určený pro odvod spalin od atmosférických kotlů a turbo kotlů, plynových zářičů a plynových krbů, jak je popsáno v tomto článku.

Komínové systémy a vývoj trhu

Na otázky redakce TZB-info, které se týkají nabídky komínových systémů, nových výrobků, vývoje trhu odpovídal Pavel Mareček, jednatel společnosti ALMEVA EAST EUROPE s.r.o.

Almeva získává od Hospodářské komory České republiky ocenění kvality

Draftbooster vs. spalinový ventilátor Exodraft

Spalinový ventilátor si poradí s nedostatečným komínovým tahem způsobeným nesprávnou dimenzí komínu, okolními vlivy apod. Posilovač tahu Draftbooster pak vyřeší problém s vnikáním kouře do místnosti při rozdělávání ohně anebo při přikládání dřeva.

Ocenění pro vložkovací koleno

Cech topenářů a instalatérů České republiky udělil společnosti ALMEVA EAST EUROPE s.r.o. Certifikát známky Kvalita Garantována CTI ČR, za produkt Koleno 87° pro vložkování redukované DN 80/60, označení výrobce PPEB58. Podívejte se na slavnostní předávání certifikátu v přímém přenosu z veletrhu Aquatherm Praha 2020.

Koncentrický spalinový systém Almeva pro kaskády spotřebičů

Díky koncentrickému systému odvodu spalin ALMEVA CAS je celá vzducho-spalinová cesta pro spotřebiče zapojené v kaskádě vyřešena jedním společným souosým potrubím. Almeva tak pomáhá stavebním a montážním firmám zajistit vysokou produktivitu práce při řešení kaskád ve vnitřním prostředí.

Komíny Almeva jsou synonymem pro kvalitu, spolehlivost a flexibilitu

Almeva East Europe je jedním z největších výrobců a dodavatelů komínových systémů v České republice i v celé východní Evropě. Dodává do široké sítě velkoobchodů, instalatérům, kominíkům, stavebním firmám a stavebninám. 

Takto NE – 6. část – Na pomoc praxi

Vybrané montážní chyby a nedostatky při realizaci
spalinových cest se zaměřením na nerezové a zděné komínové systémy - reálné příklady z praxe.

České know-how a švýcarská přesnost, to je vložkovací koleno PPEB58

Cech topenářů a instalatérů České republiky, uděluje Kvalita garantována CTI ČR:
koleno 87°pro vložkování redukované DN 80/60, označení výrobce PPEB58.

Čtěte více o Almeva PPEB58

Renovace společných komínů

Jak řešit nové vyvložkování společných komínů? Několik samostatných vložek od každého kotle zvlášť nebo jednu společnou vložku pro všechny kotle, což zachovává původní záměr a smysl
společného komínu? Shrňme si tedy v následujícím textu výhody a nevýhody těchto dvou metod.

Kvalitní komín za rozumnou cenu existuje

Výběr komínu nelze podceňovat. Ne nadarmo se říká, že komín
je srdcem domu. Tudíž tak, jako se staráme o své zdraví, je třeba
věnovat pozornost jak výběru tak správnému provedení stavby
komínu. Kvalitní komíny Almeva vám ušetří peníze i spoustu problémů. 

Takto NE – 5. část – Na pomoc praxi

Vybrané montážní chyby a nedostatky při realizaci
přetlakových spalinových cest se zaměřením na plastové
systémy odkouření - reálné příklady z praxe.

Topenářství instalace č.5/2018

Topenářství instalace č.8/2016

Topenářství instalace č. 7/2016

Topenářství instalace č. 4/2015

Topenářství instalace č. 7/2015