Aktuality

Spalinový ventilátor RHGC pro moderní plynové krby

Moderní druh krbů

V posledních letech se k nám především ze západních států dostává nový druh krbů. Pro některé lidi je totiž manipulace a skladování dřeva neřešitelným problémem a nemůžou si běžný krb na dřevo dovolit. Z toho důvodu začínají často volit plynové krby, které veškerou práci okolo zcela elimininují. Moderní plynové krby svým zpracováním, designem a velmi čistým skutečně vypadajícím plynovým plamenem dokonale nahrazují starou klasiku.

Funkce

K těmto moderním krbům je nutné přivádět zemní plyn, elektřinu a vzduch pro spalování. Také nesmíme zapomenout na odvod spalin od plynového spotřebiče do exteriéru nad střešní konstrukci nebo přes fasádu dle platné normy ČSN 73 4201. Odvod spalin od těchto krbů bývá řešen koncentrickým nerezovým systémem (trubka v trubce) v dimenzích 80/125 až 130/200 mm. Protože krby bývají často voleny do bytových jednotek a různých specifických prostor, vznikají složité trasy spalinové cesty plné kolen a úhybů. Následně vznikají komplikace s odtahem spalin kvůli velké tlakové ztrátě. Z tohoto důvodu reaguje Exodraft novinkou – Koncentrický spalinový ventilátor RHGC. Tento druh ventilátoru je určen přímo pro tyto situace a řeší 100 % odtah spalin od plynových krbů v horizontální či vertikální poloze.

Výhody

Svoboda návrhu spalinové cesty, která může čítat až 15 ks kolen s úhlem 90° a to na maximální rozvinuté délce odkouření 60 metrů. Díky regulovatelnému spalování dosáhnete čistého plamene a optimálního komínového tahu bez ohledu na vnější vlivy. Spalinový ventilátor je určen pro spotřebiče do 13 kW. Díky velkému výkonu ventilátoru můžeme snížit průměr odvodu spalin ze 130/200 mm na 80/125 mm, což usnadňuje skrytí spalinové cesty například v podhledu. Regulace, která je dodávána k tomuto ventilátoru neustále sleduje komínový tah a automaticky ho vypíná.

                   

 

Chce to design

Pokud přemýšlíte o pořízení spalinového ventilátoru Exodraft a odrazuje Vás jeho vzhled na komínovém tělese nebo Vám neladí k barvě střešní krytiny, nabízíme Vám řešení v možnosti lakování všech typů ventilátorů od dánského výrobce v kompletní škále RAL vzorníku za jednotný příplatek.